Semi-Solid Üretim

-Pomad Mikseri -Yaş Granülasyon Karıştırıcı -Laboratuar Homojenizatörü

Pomad Mikseri

Bu imalat tankları her türlü pomad, krem, merhem, jel, spozituar, diş macunu, losyon ve diğer emülsiyon türlerindeki maddelerin imalat için tasarlanmış özel tanklardır. Genel olarak 50 lt ile 2000 lt arasında değişen kapasitelere sahip bu tanklar tek başına veya faz tankları ile birlikte bir sistem olarak kullanılmaktadır. Ceketli tipte buhar ısıtmalı veya rezistans ısıtmalı olarak imal edilen pomad imalat tankları, sabit veya mobil hazneli olarak ikiye ayrılır. Özellikle ilaç, gıda ve kozmetik sektörlerinde kullanılmaktadır. Bu tankların üst kapakları hidrolik sistem ile hareketlidir ve ürün prosesine bağlı olarak vakum sistemli olma durumları vardır. Yüne ürün prosesine bağlı olarak ağır devir anchor karıştırıcı, disperser parçalayıcı ve ya homojenizatör içermekte olup, ısıtma-soğutma tesisatlarını (pnömatik aktüatörlü vanalar, çekvalfler,ceket giriş-çıkış kollektörleri , basınç regülatörleri vs) kendi konstrüksiyonu içerisinde barındırmaktadır. Tankların kullanımı komple olarak PLC kontrollü olarak otomatik yapılabileceği gibi istek üzerine manuel kumandalı olarak ta üretilmektedir. Otomasyon sistemleri 21 CFR-Part11 ile belirlenmiş olan kriterlerde oluşturulmaktadır. Kullanıcı operatör isteğe göre üretim sonu verilerini USB kaydı yapabilmekte ve ya bir printer ile verilerin çıktılarını alabilmektedir. Sistemin opsiyonel donanımları arasında tartım sistemi, komple patlamaya karşı korumalı (exproof) sistem ve tank dışına harici homojenizatör ilavesi yer almaktadır.

Yaş Granülasyon Karıştırıcı

Yaş granülatörler, toz hammaddelerden efektif ve homojen bir yaş granülasyon ile orta ve yüksek yoğunluklu granül elde etmek için kullanılmaktadır.

Genel olarak üstten karıştırıcılı olarak üretilmekte olup, karıştırıcıların üstten olmasından dolayı temizlik işlemleri, bakım-onarım ve iş güvenliği açısından alttan karıştırıcılı olan modellere göre avantajlı durumdadır.

Karıştırıcı kısımları sabit olup, hidrolik piston ile imalat haznesi yukarı aşağı hareket etmektedir. Bir adet ağır devir karıştırıcı ve bir adet yüksek hızlı parçalayıcı bulunmakta olup her iki karıştırıcının da hızları ayarlanabilmektedir.

Tüm sistem PLC kontrollü olarak hem manuel hem otomatik kullanılabilmekte olup, LCD dokunmatik panel üzerinden tüm kontroller gerçekleştirilmektedir. Otomasyon sistemleri 21 CFR-Part11 ile belirlenmiş olan kriterlerde oluşturulmaktadır.10 lt kapasiteli ARGE tipi granülatörlerden 3.000 lt kapasiteli üretim modeline kadar müşterinin talepleri doğrultusunda her kapasite ve özellikte granülatör üretimi mevcuttur. Kullanıcı operatör isteğe göre üretim sonu verilerini USB kaydı yapabilmekte ve ya bir printer ile verilerin çıktılarını alabilmektedir.Otomatik reçete kontrolü ile 100’den fazla hazırlanmış üretim prosesi verilerini kayıtlı tutarak gerektiğinde bir tuş ile tüm verileri makineye yükleyip bütün prosesi otomatik olarak çalıştırma ve sonlandırma yeteneğine sahiptir.Sisteme opsiyonel olarak vakumlu kurutma sistemi, peristaltik pompa ile solüsyon yükleme sistemi, ürün haznesi dış kısmına çeket ilavesi ile ürün sıcaklığının kontrolü, tüm makinenin patlamaya karşı korumalı (exproof) olması gibi özellikler eklenebilmektedir..

Laboratuvar Homojenizatörü

Laboratuar Homojenizatörü, homojenizasyon işleminin ürünler üzerindeki etkisi görmede, hali hazırda bulunan ürünlerin geliştirilmesinde ve en iyi üretim yöntemini belirleyip maksimum verim almada kullanıcıya büyük avantaj sağlar. Taşınabilir ve tezgah üstü kullanıma uygun olması çokça tercih edilmesinin bir diğer nedenidir. Temel çalışma prensibi heterojen olarak bulunan akışkanın homojenizatör içinde dar bir aralıktan yüksek basınç ile geçmeye zorlanır. Bu sayede homojen ve karalı yapıya sahip bir ürün elde edilir. İlaç, ecza, kimya, petrokimya, gıda, kozmetik vb. birçok farklı kullanım alanına sahiptir. Yüksek hassasiyetle çalışır. Dijital basınç göstergesi ve basınç emniyet çıkışları bulunan homojenizatörde yüksek güvenlik garanti edilir.